price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Rollen |
€151.58*
|
(€127.38) | €151.58 * / |
| to 4 Rollen |
€136.42*
|
(€114.64) | €136.42 * / |
| from 5 Rollen |
€113.69*
|
(€95.54) | €113.69 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 04515101
GTIN: 4262502311985
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Blue-Transparent
Dimensions: 150 x 0.10 mm / 100 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 300 mm |
|---|---|
| color: | blue |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 95,54 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware, Überseeversand, Antikorrossion |
| length: | 100 m |
| material: | LDPE |
| quality: | doppelt so stark wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 150 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.