| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 cartons |
€277.49*
|
(€233.19) | €924.97 * / 1000 piece |
| to 4 cartons |
€258.99*
|
(€217.64) | €863.30 * / 1000 piece |
| from 5 cartons |
€240.50*
|
(€202.10) | €801.67 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Vacuum Bags, Non-Embossed, 400 x 600 mm, 170 µm
Transparent PE/PA vacuum sealing bags
Perfect for vacuum packaging of food
300 pieces per carton
Important note: Please note that these vacuum bags are not embossed. Therefore, they are not suitable for all household vacuum sealers. Further information and explanations can be found here.
| circumference: | 800 mm |
|---|---|
| diameter: | 254,70 mm |
| intended use: | Food packaging, vacuum sealable |
| length: | 600 mm |
| material: | PA/PE |
| thickness: | 170 µ |
| thickness in mm: | 0,170 mm |
| width: | 400 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions