| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 cartons |
€126.49*
|
(€106.29) | €63.24 * / 1000 piece |
| to 4 cartons |
€118.05*
|
(€99.20) | €59.02 * / 1000 piece |
| from 5 cartons |
€109.62*
|
(€92.12) | €54.81 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Vacuum Bags, Non-Embossed, 130 x 260 mm, 90 µm, Black/Transparent
Transparent PE/PA vacuum sealing bags
Perfect for vacuum packaging of food
2,000 pieces per carton
Important note: Please note that these vacuum bags are not embossed. Therefore, they are not suitable for all household vacuum sealers. Further information and explanations can be found here.
| circumference: | 260 mm |
|---|---|
| color: | transparent/black |
| diameter: | 82,80 mm |
| intended use: | Food packaging, vacuum sealable |
| length: | 260 mm |
| material: | PA/PE |
| thickness: | 90 µ |
| thickness in mm: | 0,090 mm |
| width: | 130 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions