price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 Karton |
€89.11*
|
(€74.88) | €356.44 * / 1000 piece |
| to 3 Karton |
€70.26*
|
(€59.04) | €281.04 * / 1000 piece |
| to 7 Karton |
€67.26*
|
(€56.52) | €269.04 * / 1000 piece |
| to 19 Karton |
€64.97*
|
(€54.60) | €259.88 * / 1000 piece |
| from 20 Karton |
€63.47*
|
(€53.34) | €253.88 * / 1000 piece |
Content:
250 piece
Product number: 12300307
Content: 250 piece
Available, delivery time: 1-3 days
White Tyre Sack 30my (30µ)
Stable and very sturdy design
Dimensions: 780 + 300 x 1000 mm
250 pieces / box
| capacity: | ca. 210 Liter |
|---|---|
| circumference: | 2160 mm |
| color: | white |
| diameter: | 687,90 mm |
| intended use: | Reifensäcke |
| length: | 1000 mm |
| material: | MDPE |
| quality: | standard |
| thickness: | 30 µ |
| thickness in mm: | 0,030 mm |
| thickness type: | Typ 50 |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Seitenfaltensäcke |
| width: | 780+300 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.