price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€42.50*
|
(€35.71) | €42.50 * / |
| to 4 rolls |
€38.26*
|
(€32.15) | €38.26 * / |
| from 5 rolls |
€31.88*
|
(€26.79) | €31.88 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 01508102
GTIN: 4260293413482
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Black Opaque
Dimensions: 80 x 0.10 mm / 250 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 160 mm |
|---|---|
| color: | black |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 50,96 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware, blickdicht, uv-dicht… |
| length: | 250 m |
| material: | LDPE |
| quality: | doppelt so stark wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 80 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.