price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€67.36*
|
(€56.60) | €67.36 * / |
| to 4 rolls |
€60.63*
|
(€50.95) | €60.63 * / |
| from 5 rolls |
€50.52*
|
(€42.46) | €50.52 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 00507253
GTIN: 4260293414960
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 72 x 0.05 mm / 600 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 144 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 45,86 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 600 m |
| material: | LDPE |
| quality: | wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 72 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.