| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€565.46*
|
(€475.18) | €565.46 * / |
| to 4 rolls |
€508.91*
|
(€427.66) | €508.91 * / |
| from 5 rolls |
€424.10*
|
(€356.39) | €424.10 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 600 x 0.025 mm / 2000 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 1200 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 382,17 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 2000 m |
| material: | LDPE |
| quality: | halb so stark wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 25 µ |
| thickness in mm: | 0,025 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 600 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions