| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€530.12*
|
(€445.48) | €530.12 * / |
| to 4 rolls |
€477.11*
|
(€400.93) | €477.11 * / |
| from 5 rolls |
€397.60*
|
(€334.12) | €397.60 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 500 x 0.025 mm / 2250 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 1000 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 318,47 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 2250 m |
| material: | LDPE |
| quality: | halb so stark wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 25 µ |
| thickness in mm: | 0,025 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 500 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions