| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€410.76*
|
(€345.18) | €410.76 * / |
| to 4 rolls |
€369.69*
|
(€310.67) | €369.69 * / |
| from 5 rolls |
€308.08*
|
(€258.89) | €308.08 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 450 x 0.20 mm / 300 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 900 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 286,62 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 300 m |
| material: | LDPE |
| quality: | wie Dampfsperrfolie (extrem stark) |
| thickness: | 200 µ |
| thickness in mm: | 0,200 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 450 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions