| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€43.67*
|
(€36.70) | €43.67 * / |
| to 4 rolls |
€39.30*
|
(€33.02) | €39.30 * / |
| from 5 rolls |
€32.74*
|
(€27.52) | €32.74 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 42 x 0.05 mm / 600 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 84 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 26,75 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 600 m |
| material: | LDPE |
| quality: | wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 42 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions