| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€185.80*
|
(€156.13) | €185.80 * / |
| to 4 rolls |
€167.22*
|
(€140.52) | €167.22 * / |
| from 5 rolls |
€139.34*
|
(€117.10) | €139.34 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 400 x 0.15 mm / 200 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 800 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 254,78 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 200 m |
| material: | LDPE |
| quality: | Stärke wie Silofolie |
| thickness: | 150 µ |
| thickness in mm: | 0,150 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 400 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions