| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€433.18*
|
(€364.02) | €433.18 * / |
| to 4 rolls |
€389.87*
|
(€327.62) | €389.87 * / |
| from 5 rolls |
€324.88*
|
(€273.01) | €324.88 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 325 x 0.075 mm / 1100 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 650 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 207,01 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 1100 m |
| material: | LDPE |
| quality: | 50 % stärker als Gefrierbeutel |
| thickness: | 75 µ |
| thickness in mm: | 0,075 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 325 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions