| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€77.73*
|
(€65.32) | €77.73 * / |
| to 4 rolls |
€69.96*
|
(€58.79) | €69.96 * / |
| from 5 rolls |
€58.29*
|
(€48.98) | €58.29 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Tubular Film, Transparent
Dimensions: 140 x 0.05 mm / 600 m
Please select your desired NUMBER OF ROLLS.
We can process this tubular film into bags or tubular cuts for you on our manufacturing machines. Contact us for more information!
| circumference: | 280 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| core diameter: | 76 mm |
| diameter: | 89,17 mm |
| intended use: | Verpackung, Endlosware |
| length: | 600 m |
| material: | LDPE |
| quality: | wie Gefrierbeutel |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 140 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions