price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 Rolle |
€74.38*
|
(€62.50) | €0.1488* / piece |
| to 4 Rollen |
€71.40*
|
(€60.00) | €0.1428* / piece |
| to 9 Rollen |
€68.43*
|
(€57.50) | €0.1369* / piece |
| to 19 Rollen |
€66.05*
|
(€55.50) | €0.1321* / piece |
| to 34 Rollen |
€61.29*
|
(€51.50) | €0.1226* / piece |
| from 35 Rollen |
€58.31*
|
(€49.00) | €0.1166* / piece |
Content:
500 piece
Product number: 03399011
GTIN: 4260711410185
Content: 500 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Transparent Pallet Cover Sheets Made from Recycled Material
Dimensions: 1150 x 1550 mm
Pallet cover sheets, transparent, made of recycled material
25 µ, perforated on roll (500 sheets)
This film is manufactured from 100% recycled material. Our pallet cover sheets are fully recyclable.
| color: | transparent |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Abdeckung für Paletten (Staub und Feuchtigkeitsschutz, Diebstahlschutz,… |
| length: | 1,55 m |
| material: | LDPE mit 100 % Rezyklat |
| recycling : | 100 % PCR |
| thickness: | 25 µ |
| thickness in mm: | 0,025 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 1,15 m |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.