| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€20.29*
|
(€17.05) | €20.29 * / |
| to 9 rolls |
€19.37*
|
(€16.28) | €19.37 * / |
| from 10 rolls |
€17.41*
|
(€14.63) | €17.41 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
STRONG barrier tape, 80 mm / 500 m
35 my film thickness, 80 mm width, 500 m per roll
Barrier tapes are very versatile.They are used at company parties, private parties such as weddings, etc., public events, and also by police, fire department, THW, and much more.
All our barrier tapes are made of sturdy and environmentally friendly polyethylene. We offer you a unique variety of tape colors, widths, lengths and prints.
Barrier tapes in lots of different colors
Don't you like RED color? Then browse through the "Barrier Tape" category or use the filter function. We are sure to have a barrier tape in the right color for you.
| color: | blue/white |
|---|---|
| intended use: | Event, Baustellen, Polizei, Feuerwehr, Deko |
| length: | 500 m |
| material: | LDPE |
| packaging: | ohne Spendebox |
| print: | blau/weiß |
| thickness: | 35 µ |
| thickness in mm: | 0,035 mm |
| width: | 80 mm |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login