| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 carton |
€170.93*
|
(€143.64) | €170.93 * / 1000 piece |
| to 2 cartons |
€162.85*
|
(€136.85) | €162.85 * / 1000 piece |
| to 4 cartons |
€149.17*
|
(€125.35) | €149.17 * / 1000 piece |
| from 5 cartons |
€143.69*
|
(€120.75) | €143.69 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Slide Lock Bags / Zip Lock Bags 360 x 250 x 0.075 mm
Food-safe, premium-quality product, unprinted
Dimensions: 360 x 250 x 0.075 mm (75 µm)
Open side: 360 mm (landscape format)
These zip lock bags are ideal for use as carry-on bags for liquids, for example when traveling by plane.
1 carton = 1,000 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS !
| circumference: | 720 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| diameter: | 229,30 mm |
| intended use: | Flugsicherheitsbeutel, Verpackung, mehrfach verwendbar, |
| length: | 250 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Extra stark |
| seal: | Gleitverschluss |
| size designation: | ca. DIN B4 |
| thickness: | 75 µ |
| thickness in mm: | 0,075 mm |
| width: | 360 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login