price per Stück
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 49 Stück |
€1.60*
|
(€1.35) | €1.60 * / piece |
| to 99 Stück |
€1.25*
|
(€1.05) | €1.25 * / piece |
| to 199 Stück |
€1.11*
|
(€0.93) | €1.11 * / piece |
| to 299 Stück |
€1.01*
|
(€0.85) | €1.01 * / piece |
| to 499 Stück |
€0.96*
|
(€0.81) | €0.96 * / piece |
| from 500 Stück |
€0.90*
|
(€0.76) | €0.90 * / piece |
Content:
1 piece
Product number: 99700511
GTIN: 4260293413635
Content: 1 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Silo sandbag with grip hole, including wires
- Made from extremely sturdy monofilament threads
- UV-resistant for 8-10 years
- Large version including twisted wires
- With carrying handle and reversible identification strip
Length when filled: 800 mm
Length when unfilled: 1000 mm
Width: 250 mm
| capacity: | 12 kg |
|---|---|
| circumference: | 540 mm |
| color: | green |
| diameter: | 171,97 mm |
| intended use: | Silosandsack |
| length: | 800/1000 mm |
| size designation: | Nutzlänge 0,8 m |
| uv: | ca. 120 Monate |
| width: | 270 mm |
WARNING! Do not pull over the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
No reviews found. Share your insights with others.