price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 Rolle |
€27.81*
|
(€23.37) | €27.81 * / |
| to 4 Rollen |
€26.85*
|
(€22.56) | €26.85 * / |
| to 9 Rollen |
€25.52*
|
(€21.45) | €25.52 * / |
| from 10 Rollen |
€24.61*
|
(€20.68) | €24.61 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 65111300
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
PP strapping tape in dispenser box
black
12 x 0,45 mm / 1000 m
Type: dispenser box
Tear resistance: approx. 120 kg
| color: | black |
|---|---|
| core diameter: | Spendekarton |
| intended use: | Umreifen, Bündeln |
| length: | 1000 m |
| material: | PP |
| rip strength: | ca. 120 kg |
| thickness in mm: | 0,450 mm |
| width: | 12 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.