price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 3 Rollen |
€50.50*
|
(€42.44) | €50.50 * / |
| to 9 Rollen |
€47.21*
|
(€39.68) | €47.21 * / |
| to 13 Rollen |
€41.74*
|
(€35.08) | €41.74 * / |
| from 14 Rollen |
€39.55*
|
(€33.24) | €39.55 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 65012260
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
PP strapping tape
Dimension: 9 x 0,55 mm / 4000 m
Black
Type: Large roll
Tear resistance: 115 kg
Core diameter: 200 mm
| color: | black |
|---|---|
| core diameter: | 200 mm |
| intended use: | Umreifen, Bündeln |
| length: | 4000 m |
| material: | PP |
| rip strength: | ca. 115 kg |
| thickness in mm: | 0,550 mm |
| width: | 9 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.