price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 Rolle |
€85.53*
|
(€71.88) | €85.53 * / |
| to 3 Rollen |
€82.25*
|
(€69.12) | €82.25 * / |
| to 7 Rollen |
€80.40*
|
(€67.56) | €80.40 * / |
| from 8 Rollen |
€56.11*
|
(€47.15) | €56.11 * / |
Content:
1 Rolle
Product number: 65012633
Content: 1
Available, delivery time: 1-3 days
PP strapping tape, 12 x 0,63 mm, 2200 m, 200 mm core
Dimension: 12 x 0,63 mm / 2200 m
Black
Type: Large roll
Tear resistance: 140 kg
Core diameter: 200 mm
| color: | black |
|---|---|
| core diameter: | 200 mm |
| intended use: | Umreifen, Bündeln |
| length: | 2200 m |
| material: | PP |
| rip strength: | ca. 140 kg |
| thickness in mm: | 0,630 mm |
| width: | 12 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.