price per Stück
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 Stück |
€5.89*
|
(€4.95) | €589.00 * / 100 piece |
| to 9 Stück |
€5.48*
|
(€4.61) | €548.00 * / 100 piece |
| to 19 Stück |
€5.09*
|
(€4.28) | €509.00 * / 100 piece |
| to 59 Stück |
€4.57*
|
(€3.84) | €457.00 * / 100 piece |
| to 99 Stück |
€3.65*
|
(€3.07) | €365.00 * / 100 piece |
| from 100 Stück |
€3.26*
|
(€2.74) | €326.00 * / 100 piece |
Content:
1 piece
Product number: 17020405
Content: 1 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Painter Cover Film / Tarpaulin "PREMIUM"
Dimensions: 4 x 5 m
Film thickness: Typ 40 / 18 µm
Purpose:
- Covering furniture
- Covering floors
- Creating dust protection walls
- Sealing doors and windows
- Other short-term indoor and outdoor covering applications
| color: | transparent |
|---|---|
| intended use: | Malerplane/Malerfolie |
| length: | 5 m |
| material: | HDPE |
| quality: | stabile Malerfolie |
| thickness: | 18 µ |
| thickness in mm: | 0,018 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 4,0 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login
No reviews found. Share your insights with others.