price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€121.24*
|
(€101.88) | €1,616.53 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€108.81*
|
(€91.44) | €1,450.80 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€93.25*
|
(€78.36) | €1,243.33 * / 1000 piece |
Content:
75 piece
Product number: 12070700
GTIN: 4260677656283
Content: 75 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 700 x 1100 mm, 150my (150µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 75 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 120 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1400 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 445,86 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 1100 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | premium |
| rip strength: | ca. 100,0 kg |
| thickness: | 150 µ |
| thickness in mm: | 0,150 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 700 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.