price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€72.69*
|
(€61.08) | €1,817.25 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€65.26*
|
(€54.84) | €1,631.50 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€55.98*
|
(€47.04) | €1,399.50 * / 1000 piece |
Content:
40 piece
Product number: 12090650
GTIN: 4260677656269
Content: 40 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 650 x 1000 mm, 200my (200µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 40 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 100 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1300 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 414,01 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 1000 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | premium |
| rip strength: | ca. 110,0 kg |
| thickness: | 200 µ |
| thickness in mm: | 0,200 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 650 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.