price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€188.92*
|
(€158.76) | €755.68 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€169.50*
|
(€142.44) | €678.00 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€145.23*
|
(€122.04) | €580.92 * / 1000 piece |
Content:
250 piece
Product number: 12001744
GTIN: 4260677657945
Content: 250 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 600 x 900 mm, 100my (100µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 250 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 90 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1200 mm |
| diameter: | 382,16 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 900 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | extra stark |
| rip strength: | ca. 62,0 kg |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 600 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.