price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€142.66*
|
(€119.88) | €285.32 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€128.09*
|
(€107.64) | €256.18 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€109.81*
|
(€92.28) | €219.62 * / 1000 piece |
Content:
500 piece
Product number: 12030500
GTIN: 4260677650410
Content: 500 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 500 x 800 mm, 50my (50µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 500 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 60 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1000 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 318,47 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 800 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | standard plus |
| rip strength: | ca. 25,0 kg |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 500 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.