price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€115.38*
|
(€96.96) | €769.20 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€103.53*
|
(€87.00) | €690.20 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€88.82*
|
(€74.64) | €592.13 * / 1000 piece |
Content:
150 piece
Product number: 12060500
GTIN: 4260677656245
Content: 150 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 500 x 1100 mm, 100my (100µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 150 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 75 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1000 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 318,47 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 1100 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | extra stark |
| rip strength: | ca. 53,0 kg |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 500 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.