price per Karton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€118.95*
|
(€99.96) | €3,965.00 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€106.81*
|
(€89.76) | €3,560.33 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€91.53*
|
(€76.92) | €3,051.00 * / 1000 piece |
Content:
30 piece
Product number: 12091050
GTIN: 4260677656337
Content: 30 piece
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Flat Sack, 1050 x 1350 mm, 200my (200µ)
Transparent, food-safe, 1-A product
1 carton = 30 pieces
Please select the NUMBER OF CARTONS you require.
For bulk orders or larger quantities, feel free to contact us for an individual offer.
| capacity: | ca. 240 Liter |
|---|---|
| circumference: | 2100 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 668,79 mm |
| intended use: | Verpackung/Entsorgung |
| length: | 1350 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | premium |
| rip strength: | ca. 180,0 kg |
| thickness: | 200 µ |
| thickness in mm: | 0,200 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Flachsäcke |
| width: | 1050 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.