price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€117.51*
|
(€98.75) | €1.02 * / square meter |
| to 4 rolls |
€107.10*
|
(€90.00) | €0.93 * / square meter |
| from 5 rolls |
€93.71*
|
(€78.75) | €0.81 * / square meter |
Content:
115 square meter
Product number: 00100067
GTIN: 4260711411359
Content: 115 square meter
currently not available
LDPE Film, White, 2.3 x 50 m, 100 µm
LDPE film, white, folded to 1.15 m, unprinted, 1A quality, without recycled material
The film is ideal for decorative applications and can also be used as a beer tablecloth for events and catering.
| color: | white |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Dekofolie, Tischdecke, Verpackungsfolie... |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| quality: | halb so stark wie Dampfsperrfolie |
| size designation: | passt genau auf Biertisch |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 2,3 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login
No reviews found. Share your insights with others.