| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€117.51*
|
(€98.65) | €1.02 * / square meter |
| to 4 rolls |
€107.10*
|
(€90.00) | €0.93 * / square meter |
| from 5 rolls |
€93.71*
|
(€78.75) | €0.81 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Film, Blue, 2.3 x 50 m, 100 µm
LDPE film, blue, folded to 1.15 m, unprinted, 1A quality, without recycled material
The film is ideal for decorative applications and can also be used as a beer tablecloth for events and catering.
| color: | blue |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Dekofolie, Tischdecke, Verpackungsfolie... |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| quality: | halb so stark wie Dampfsperrfolie |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 2,3 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions