price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€62.19*
|
(€52.26) | €0.31 * / square meter |
| to 9 rolls |
€49.74*
|
(€41.80) | €0.25 * / square meter |
| from 10 rolls |
€43.52*
|
(€36.58) | €0.22 * / square meter |
Content:
200 square meter
Product number: 01140083
GTIN: 4260293417602
Content: 200 square meter
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Film, Black, 80 µm
Dimensions: 4 x 50 m
Colored in black, folded to 1000 mm, unprinted
Made of recycled material
Each roll individually wrapped in film
Material composition:
- 100 % PCR
| color: | black |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Abdeckungen Draußen, blickdichte Abdeckungen, UV-dicht, Abdunklung ... |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE mit 100 % Rezyklat |
| quality: | halb so stark wie Silofolie |
| recycling : | 100 % PCR |
| thickness: | 80 µ |
| thickness in mm: | 0,080 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 4,0 m |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.