| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€66.73*
|
(€56.08) | €0.33 * / square meter |
| to 9 rolls |
€59.32*
|
(€49.85) | €0.30 * / square meter |
| from 10 rolls |
€51.90*
|
(€43.61) | €0.26 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
Cover Film / Underlay Film, 4 x 50 m, 50 µm
LDPE film, transparent, 1A quality, This film can be used universally for a wide range of covering applications.
However, this film is primarily used as an underlay film (suction film) in bunker silos, where it ensures optimal adhesion to the silage and helps reduce air pockets.
You can find this underlay film here in the shop in a wide variety of widths and lengths.
| color: | transparent |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | universelle Folie, durchsichtig, z. Bsp. Malerarbeiten, kurzfristige Abdeckungen |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| quality: | sehr stabiler Malerabdeckfolie |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 4,0 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions