price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€127.88*
|
(€107.46) | €0.64 * / square meter |
| to 9 rolls |
€113.66*
|
(€95.51) | €0.57 * / square meter |
| from 10 rolls |
€99.45*
|
(€83.58) | €0.50 * / square meter |
Content:
200 square meter
Product number: 00140103
GTIN: 4260293417381
Content: 200 square meter
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Film, 4 x 50 m, 100 µm
LDPE film, transparent, folded to 1000 mm, unprinted, 1A quality, made from virgin material (no recycled content)
Each roll individually wrapped in film
| color: | transparent |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | universelle Folie, 3-4 mal so stark als stabile Malerfolie, Messebau, … |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| quality: | halb so stark wie Dampfsperrfolie |
| thickness: | 100 µ |
| thickness in mm: | 0,100 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 4,0 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Skip product gallery
AGRIplus Greenhouse Film GROWline UV5, 3.2 x 5 m, 200µ, Incl. Repair Tape
Construction Film 2 x 50 m, T80, Translucent, 100% Recycled Material
Vacuum Sealer Rolls, Embossed, 200 x 6000 mm, 90 µm, Transparent
Suggestions
length:
5 m
|
thickness:
200 µ
|
width:
3,2 m
length:
50 m
|
thickness type:
Typ 80
|
width:
2 m
color:
transparent
|
length:
6000 mm
|
width:
200 mm