price per roll
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€43.87*
|
(€36.86) | €0.22 * / square meter |
| to 9 rolls |
€39.00*
|
(€32.78) | €0.20 * / square meter |
| from 10 rolls |
€34.12*
|
(€28.68) | €0.17 * / square meter |
Content:
200 square meter
Product number: 00120034
GTIN: 4260293418746
Content: 200 square meter
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Film, 2 x 100 m, 30 µm
LDPE film, transparent, folded to 1000 mm, unprinted, 1A quality, made from virgin material (no recycled content)
Each roll individually wrapped in film
| color: | transparent |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | universelle Folie, durchsichtig, z. Bsp. Malerarbeiten, kurzfristige Abdeckungen |
| length: | 100 m |
| material: | LDPE |
| quality: | stabilere Malerabdeckfolie |
| thickness: | 30 µ |
| thickness in mm: | 0,030 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 2,0 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Skip product gallery
Construction Film 2 x 50 m, T80, Translucent, 100% Recycled Material
Suggestions
length:
50 m
|
thickness type:
Typ 80
|
width:
2 m