| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 9 rolls |
€2.98*
|
(€2.50) | €1.49 * / square meter |
| to 19 rolls |
€2.62*
|
(€2.20) | €1.31 * / square meter |
| from 20 rolls |
€2.38*
|
(€2.00) | €1.19 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
LDPE Film, 2 m Width, Sold per Running Meter, 150 µm
Folded to 1 m
Unprinted, transparent
Premium quality, made from virgin material (no recycled content).
Each roll individually wrapped in film.
Note: This item is custom cut and prepared specifically for you. Please note that the right of withdrawal does not apply to this product. The goods are therefore non-returnable.
| color: | transparent |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Verpackung, Bau, kurzfristige Abdeckungen im Freien, SEHR STABIL |
| length: | Running Meter |
| material: | LDPE |
| quality: | Stärke wie Siofolie, nur transparent |
| thickness: | 150 µ |
| thickness in mm: | 0,150 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 2 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions