| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€256.00*
|
(€215.13) | €256.00 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€233.09*
|
(€195.88) | €233.09 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€220.89*
|
(€185.63) | €220.89 * / 1000 piece |
Available in 1 day, delivery time 1-2 weeks
LDPE Bags, 80 µm, Antistatic, Various Sizes
Dimensions: 305 x 356 mm
Our antistatic LDPE flat bags offer a surface resistance of ≤ 10¹¹ Ohm. This makes them ideal for packaging electronic components and static-sensitive devices.
Our antistatic flat bags have the following properties:
- With ESD warning label
- Pink-transparent color
- Surface resistance ≤ 10¹¹ Ohm
- LDPE logo printed at the top
Content: 1 box = 1,000 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| circumference: | 610 mm |
|---|---|
| color: | rose |
| diameter: | 194,27 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 356 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | so stark wie Gefrierbeutel |
| seal: | no seal |
| thickness: | 80 µ |
| thickness in mm: | 0,080 mm |
| width: | 305 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions