| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€212.27*
|
(€178.38) | €212.27 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€149.20*
|
(€125.38) | €149.20 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€141.46*
|
(€118.88) | €141.46 * / 1000 piece |
Available in 1 day, delivery time 1-2 weeks
LDPE Bags, 80 µm, Antistatic, Various Sizes
Dimensions: 152 x 254 mm
Our antistatic LDPE flat bags offer a surface resistance of ≤ 10¹¹ Ohm. This makes them ideal for packaging electronic components and static-sensitive devices.
Our antistatic flat bags have the following properties:
- With ESD warning label
- Pink-transparent color
- Surface resistance ≤ 10¹¹ Ohm
- LDPE logo printed at the top
Content: 1 box = 1,000 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| circumference: | 304 mm |
|---|---|
| color: | rose |
| diameter: | 96,77 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 254 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | so stark wie Gefrierbeutel |
| seal: | no seal |
| thickness: | 80 µ |
| thickness in mm: | 0,080 mm |
| width: | 152 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions