| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 cartons |
€129.53*
|
(€108.85) | €259.06 * / 1000 piece |
| to 4 cartons |
€116.58*
|
(€97.97) | €233.16 * / 1000 piece |
| from 5 cartons |
€97.15*
|
(€81.64) | €194.30 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Gusseted Bags, 415 + 315 x 650 mm, Type 50
Transparent, food-safe, with LDPE logo print, top-quality product, made from virgin material, with slip agent
Dimensions: 415 + 315 x 650 mm, T50 (35µm)
UV resistance: approx. 3 months
Quality: Standard
Application: Inliner for KLT/carton
Design: Bottom seal
1 carton = 500 pieces
Suitable for KLT (Small Load Carrier):
Nominal dimensions: 400 x 300 mm
External dimensions: 396 x 297 x 147.5 mm and 396 x 297 x 280 mm
Internal dimensions: 346 x 265 x 109.5 mm and 346 x 265 x 242 mm
Suitable for fruit and vegetable boxes:
Dimensions up to 400 x 300 mm
Suitable for cartons:
Dimensions up to 400 x 300 mm
| capacity: | ca. 70 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1460 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 464,97 mm |
| intended use: | Inliner für KLT/Karton |
| length: | 650 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | standard |
| rip strength: | ca. 12,0 kg |
| thickness: | 35 µ |
| thickness in mm: | 0,035 mm |
| thickness type: | Typ 50 |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Seitenfaltensäcke |
| width: | 415+315 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login