price per carton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 cartons |
€117.07*
|
(€98.38) | €2,341.40 * / 1000 piece |
| to 4 cartons |
€105.36*
|
(€88.54) | €2,107.20 * / 1000 piece |
| from 5 cartons |
€87.81*
|
(€73.79) | €1,756.20 * / 1000 piece |
Content:
50 piece
Product number: 12300010
GTIN: 4260677650779
Content: 50 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Gusseted Bags, 1250 + 850 x 1850 mm, 40 µm
- Transparent
- Food-safe
- Top quality
- 1 box = 50 pieces
Advantages of Gusseted Bags at a Glance
- Gusseted bags are ideal as inliners for grid box pallets
- Gusseted bags fit grid box pallets perfectly
- Gusseted bags are long enough to fold over the pallet edge
- Gusseted bags are available immediately from stock
Do you need a different film thickness, size, or color? It’s simple – just contact us.
| capacity: | ca. 1650 Liter |
|---|---|
| circumference: | 4200 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 1337,58 mm |
| intended use: | Inliner für Gitterboxen |
| length: | 1850 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | standard plus |
| thickness: | 40 µ |
| thickness in mm: | 0,040 mm |
| thickness type: | Typ 50 |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | Seitenfaltensäcke |
| width: | 1250+850 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
No reviews found. Share your insights with others.