price per carton
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€21.76*
|
(€18.29) | €21.76 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€18.06*
|
(€15.18) | €18.06 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€16.42*
|
(€13.80) | €16.42 * / 1000 piece |
Content:
1000 piece
Product number: 11070812
GTIN: 4260677653855
Content: 1000 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Grip Seal Bags, 80 x 120 mm, 90 µm, with Euro Hole, Extra Strong
Transparent, with Euro hole, extra strong, with LDPE recycling logo print at the top, premium quality
1 carton = 1,000 pieces
Sub-packed to 100 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| Euro hole: | ja |
|---|---|
| circumference: | 160 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 50,96 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 120 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Extra Stark |
| seal: | Druckverschluss |
| stamp field: | nein |
| thickness: | 90 µ |
| thickness in mm: | 0,090 mm |
| width: | 80 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.