| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€14.52*
|
(€12.20) | €14.52 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€12.75*
|
(€10.72) | €12.75 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€10.93*
|
(€9.19) | €10.93 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Grip Seal Bags, 40 x 60 mm, 50 µm, Standard
Transparent, with LDPE recycling logo print at the top, premium quality
1 carton = 1,000 pieces
Sub-packed in units of 100 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS
| Euro hole: | nein |
|---|---|
| circumference: | 80 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 25,48 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 60 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Standard |
| seal: | Druckverschluss |
| stamp field: | nein |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| width: | 40 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions