| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€202.17*
|
(€169.89) | €202.17 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€137.59*
|
(€115.62) | €137.59 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€130.36*
|
(€109.55) | €130.36 * / 1000 piece |
Available in 1 day, delivery time 1-2 weeks
Grip Seal Bags, Antistatic, with LDPE Logo Print on Top, Premium Quality
Our antistatic grip seal bags feature a surface resistance of ≤ 10¹¹ Ohm, making them ideal for packaging components and non-sensitive electronic parts.
Our antistatic grip seal bags offer the following properties:
- With ESD warning label
- Pink transparent
- Surface resistance ≤ 10¹¹ Ohm
Content: 1 box = 1,000 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| Euro hole: | nein |
|---|---|
| circumference: | 400 mm |
| color: | rose |
| diameter: | 127,38 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 300 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Standard |
| seal: | Druckverschluss |
| stamp field: | nein |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| width: | 200 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login