| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€39.59*
|
(€33.27) | €39.59 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€33.87*
|
(€28.46) | €33.87 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€30.56*
|
(€25.68) | €30.56 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Grip Seal Bags, 160 x 220 mm, 50 µm, with Write-On Panel
Transparent, with a write-on panel, with LDPE recycling logo print at the top, premium quality
1 carton = 1,000 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| Euro hole: | nein |
|---|---|
| capacity: | 0,9 Liter |
| circumference: | 320 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 101,91 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 220 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Standard |
| seal: | Druckverschluss |
| size designation: | DIN C5 |
| stamp field: | ja |
| thickness: | 50 µ |
| thickness in mm: | 0,050 mm |
| width: | 160 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions