| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€31.48*
|
(€26.45) | €31.48 * / 1000 piece |
| to 9 cartons |
€29.89*
|
(€25.12) | €29.89 * / 1000 piece |
| from 10 cartons |
€27.01*
|
(€22.70) | €27.01 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Grip Seal Bags, 120 x 170 mm, 90 µm, Extra Strong
Transparent, extra strong, with LDPE recycling logo print at the top, premium quality
1 carton = 1,000 pieces
Sub-packed to 100 pieces
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
| Euro hole: | nein |
|---|---|
| circumference: | 240 mm |
| color: | transparent |
| diameter: | 76,43 mm |
| intended use: | Verpackungsbeutel |
| length: | 170 mm |
| material: | LDPE |
| quality: | Extra stark |
| seal: | Druckverschluss |
| stamp field: | nein |
| thickness: | 90 µ |
| thickness in mm: | 0,090 mm |
| width: | 120 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions