| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Rollen |
€225.80*
|
(€189.75) | €1.51 * / square meter |
| to 4 Rollen |
€205.28*
|
(€172.50) | €1.37 * / square meter |
| from 5 Rollen |
€172.43*
|
(€144.90) | €1.15 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
Construction Grid Film 90 g/m², White, 1.50 × 100 m
Very lightweight, tear-resistant, dustproof, and waterproof grid film. Ideal as a dust barrier, for sealing doors and windows, and as a durable protective cover on construction sites.
If you require other dimensions, please feel free to contact us.
| brand: | AGRI plus |
|---|---|
| color: | transparent, white mesh |
| intended use: | kurzfristige Abdeckungen im Außenbereich, Bau, Staubwände, etc… |
| length: | 100 m |
| material: | HDPE/LDPE |
| thickness: | 90 g/m² |
| uv: | 1 Jahr |
| width: | 1,5 m |
Sicherheitshinweis:
WARNUNG! Nicht um den Kopf wickeln. Unsachgemäße Nutzung kann zum Ersticken führen. Nicht für Kinder unter 36 Monaten geeignet. Von Kindern fernhalten.
Produktverantwortliche Person / Hersteller:
dm-folien GmbH
Markwiesenstraße 33
72770 Reutlingen
produktsicherheit@dm-folien.de
+49 7121 9118-0
Login