| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€112.46*
|
(€94.51) | €1.12 * / square meter |
| to 4 rolls |
€104.96*
|
(€88.21) | €1.05 * / square meter |
| to 9 rolls |
€101.21*
|
(€85.05) | €1.01 * / square meter |
| from 10 rolls |
€97.46*
|
(€81.90) | €0.97 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
Flame-Retardant Film B1, 4 x 25 m, 120 µ
According to DIN 4102-1 / B1
Dimensions: 4 m x 25 m
Film thickness: 120 µ
1 roll = 100 sqm
Application areas: Vapor barrier film, decorative film for events and large-scale events, choreographies in stadiums, sports venues, festivals, and exhibition halls.
| color: | white |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| flammability: | B1 |
| length: | 25 m |
| material: | LDPE |
| thickness: | 120 µ |
| thickness in mm: | 0,120 mm |
| width: | 4 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions