| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 rolls |
€173.74*
|
(€146.00) | €1.74 * / square meter |
| to 4 rolls |
€162.17*
|
(€136.28) | €1.62 * / square meter |
| to 9 rolls |
€156.38*
|
(€131.41) | €1.56 * / square meter |
| from 10 rolls |
€150.58*
|
(€126.53) | €1.51 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
Flame-Retardant Film B1, 2 x 50 m, 200 µ
According to DIN 4102-1 / B1
Dimensions: 2 m x 50 m (folded to 1 m)
Film thickness: 200 µ
1 roll = 100 sqm
Application areas: Vapor barrier film, decorative film for events and large-scale events, choreographies in stadiums, sports venues, festivals, and exhibition halls.
| color: | white |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| flammability: | B1 |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| thickness: | 200 µ |
| thickness in mm: | 0,200 mm |
| width: | 2 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions