| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Karton |
€142.94*
|
(€120.12) | €1,429.40 * / 1000 piece |
| to 4 Karton |
€127.23*
|
(€106.92) | €1,272.30 * / 1000 piece |
| from 5 Karton |
€120.95*
|
(€101.64) | €1,209.50 * / 1000 piece |
Available, delivery time: 1-3 days
Christmas Tree Bag
Dimensions: 800 x 2,300 mm = 1,600 mm
Circumference: 2,300 mm length.
After Christmas, easily remove the Christmas tree from your home! Protect your clothes, car, and home from pine needles, resin, dirt, moisture, and snow.
The bags are made from an extra strong, environmentally friendly LPDE film.
We supply the bags in batches of 100 pieces per box.
| circumference: | 1600 mm |
|---|---|
| color: | transparent |
| diameter: | 509,55 mm |
| intended use: | Weihnachtsbaum Transportsack |
| length: | 2300 mm |
| material: | LDPE |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 800 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login