| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 Rollen |
€228.31*
|
(€191.86) | €3.81 * / square meter |
| to 11 Rollen |
€210.04*
|
(€176.51) | €3.50 * / square meter |
| from 12 Rollen |
€193.24*
|
(€162.38) | €3.22 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
ALU Bubble Wrap for Wings and Insulation
Extremely strong 250 my (µ) version, specially developed for wing bags and protective insulation
Dimensions & Info:
Width: 1.20 m
Length: 50 m
Thickness: 250 my (extremely stable)
Surface: 60 sqm
Color: silver, aluminium/PET-laminated
Bubble diameter: 10 mm
| blister height: | 4 mm |
|---|---|
| blister size: | 10 mm |
| color: | silver |
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Modellbau / Isolierung |
| layers: | 3-tier |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| thickness: | 250 µ |
| thickness in mm: | 0,250 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | PET-/ALU-kaschiert |
| width: | 1,20 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions