price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 Rollen |
€114.15*
|
(€95.93) | €3.80 * / square meter |
| to 11 Rollen |
€105.02*
|
(€88.25) | €3.50 * / square meter |
| from 12 Rollen |
€96.62*
|
(€81.19) | €3.22 * / square meter |
Content:
30 square meter
Product number: 07470625
GTIN: 4260293419019
Content: 30 square meter
Available, delivery time: 1-3 days
ALU Bubble Wrap for Wings and Insulation
SUPER stable, 3-ply, 250 my bubble wrap
Extremely strong 250 my (µ) version, specially developed for wing bags and protective insulation
Dimensions & Info:
Width: 0.60 m
Length: 50 m
Thickness: 250 my (extremely stable)
Surface: 30 sqm
Color: silver, aluminium/PET-laminated
Bubble diameter: 10 mm
| blister height: | 4 mm |
|---|---|
| blister size: | 10 mm |
| color: | silver |
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Modellbau / Isolierung |
| layers: | 3-tier |
| length: | 50 m |
| material: | LDPE |
| thickness: | 250 µ |
| thickness in mm: | 0,250 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| variation: | PET-/ALU-kaschiert |
| width: | 0,60 m |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login
No reviews found. Share your insights with others.