price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 1 Rolle |
€71.40*
|
(€60.00) | €0.29 * / piece |
| to 4 Rollen |
€68.43*
|
(€57.50) | €0.27 * / piece |
| to 9 Rollen |
€65.45*
|
(€55.00) | €0.26 * / piece |
| to 24 Rollen |
€60.69*
|
(€51.00) | €0.24 * / piece |
| to 49 Rollen |
€56.53*
|
(€47.50) | €0.23 * / piece |
| from 50 Rollen |
€52.06*
|
(€43.75) | €0.21 * / piece |
Content:
250 piece
Product number: 03399004
GTIN: 4260711410161
Content: 250 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Black Pallet Cover Sheets
Dimensions: 1150 x 1550 mm
Pallet cover sheets, black, 36 µ, perforated on roll (250 sheets)
| color: | black |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| intended use: | Abdeckung für Paletten (Staub und Feuchtigkeitsschutz, Diebstahlschutz,… |
| length: | 1,55 m |
| material: | LDPE |
| thickness: | 36 µ |
| thickness in mm: | 0,036 mm |
| uv: | approx. 3 months |
| width: | 1,15 m |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.